fbpx
ניקוי עובש

 ניקוי עובש – כל מה שצריך לדעת

העובש הוא סוג של פטריות המכסות משטחים לחים, העובש מפריש רעלים לסביבה על ידי כך שהוא יוצר נבגים שגדלים ונמסים לכדי עוד ועוד נבגים, כך העובש מתפשט ומרעיל את האורגניזם החי בקרבתו, כולל אותנו בני האדם. נבגי העובש הרעילים המופצים לאוויר, חיים באוויר לצד האבק ותרים אחר בית חדש שבו קיימים תנאי לחות ואנרגיה זמינה כמו מזרונים, שטיחים, חדרי רחצה, מטבחים ומזון מתיישן. למה צריך לנקות עובש? איך מתפתח עובש? ולמה נוצר בכלל עובש? הכנו עבורכם את כל התשובות לכל השאלות על ניקוי עובש. תוך 3.5 דקות, תדעו כל מה שצריך לדעת על ניקוי עובש .

עובש למה נוצר ומה נזקיו

איך העובש נוצר? העובש הוא אורגניזם חי, הוא קיים בטבע בתור נבגים הנמצאים בכל מקום בריכוז מסוים באוויר עצמו, אמנם לא מדובר על ריכוז מזיק, אך כאשר נבגי העובש מתמקמים על משטח לח, הם מתחילים להתרבות ולהרעיל את סביבתם.

אחת הבעיות הנפוצות בהתמודדות עם ניקוי עובש, היא שניתן להבחין בעובש רק לאחר שהנבגים בהתפתחות מתקדמת הנקראת – התארגנות העובש למושבות, זהו שלב מתקדם של העובש שבו מופצים רעלים רבים לאוויר בסביבתו של אותו עובש.

למי מסוכן העובש:

 •       לבעלי מערכת חיסונית מוחלשת או חלשה באופן טבעי.
 •       לסובלים מבעיות במערכת הנשימה.
 •       אלרגניים.
 •       לבעלי רגישויות.

מהם נזקיו של העובש – מחקרים הוכיחו כי חשיפה ממושכת לעובש, עלולה להוביל לתופעות הבאות:

 •       אלרגיות קשות
 •       סימפטומים של שיעול כרוני חריף
 •       אי נוחות
 •       טשטוש ראייה ולחות בעיניים
 •       תסמיני חום
 •       כאבי ראש ומיגרנות קשות
 •       נזלות
 •       פגיעה במערכת העצבים
 •       גרימה למוות בטרם עת

עם השנים המודעות על הסכנות שמביא עימו העובש והאופי הרעיל שלו רק הלכה וגברה, חומרי ניקוי וחברות ניקוי מציעות פתרונות אולטימטיביים לחיסול וניקוי כל סוגי העובש ומכל סוגי המשטחים.

טיפ ניקוי עובש : תנסו למנוע ככל הניתן את היווצרות העובש על גבי סביבה לחה. אם הבחנתם בהיווצרות עובש, חייבים לבצע ניקוי עובש מקצועי סמוך לזמן איתור העובש ומהר ככל הניתן. מומלץ לבצע את הניקוי באמצעות חומרים בעלי הרכב כימי שמתאים לאותו סוג עובש המופיע.

ניקוי עובש מריפודי רכב

ניקוי עובש מריפודי רכב

הרכב בנוי ממושבים וריפודים, מספיק שהתיישבתם עם בגד ים רטוב, נשפך נוזל, ונשאר מזון בפח הרכב, כבר העובש מתחיל בחגיגת ההתרבות שלו. 

היווצרות עובש ברכב עלולה להיות רעילה במיוחד, הסיבה לכך שהרכב הוא חלל יחסית קטן ובעל מערכות סירקולציה של האוויר, במיוחד שמדליקים מזגן.

נשימת עובד בחלל כה קטן כמו הרכב, עלולה להחריף את תדירות הופעתן של תופעות הלוואי והחרפת התסמינים ב-100% מהמקרים.

ניקוי ריפודים לרכב , בפרט ניקוי עובש מריפודי הרכב, מומלץ לעשות על ידי גורם מקצועי.

במקרה של היווצרות עובש או מתוך רצון למנוע היווצרות עובש על ריפודי הרכב, יש צורך באיתור העובש, אפיונו והתאמת חומרי הניקוי הטובים ביותר המיועדים להסרת עובש מריפודי הרכב בפרט. רק כך ניקוי ריפודי הרכב נעשה בצורה אולטימטיבית אפילו במקומות נסתרים וקשים במיוחד לניקוי.  

ניקוי ריפודי רכב באמצעות שואב אבק ביתי וחומרי ניקוי שאינם מיועדים להסרת העובש מריפודי הרכב, אינם יעילים פרט לנראות זמנית בלבד. ניקוי כזה, לאורך זמן, עלול לגרום לנזק רב ובלתי הפיך, הכולל התפשטות העובש במהירות ובצורה רחבה ומזיקה ביותר.

כמובן יש לבצע ניקוי עובש כללי שיכלול את הסרת העובש מכלל המשטחים הנמצאים בתוך הרכב, למשל: שטיחים, ריפוד גג וריפוד תא המטען.

טיפ לניקוי עובש מריפודי רכב: מכיוון שאנו מבלים לא מעט ברכבנו, אל תחכו שתבחינו בעובש, מעת לעת, בצעו ניקוי ריפודים לרכב באופן יסודי ובאמצעות חומרים המתאימים לניקוי עובש מריפודי הרכב בפרט.  

ניקוי עובש ממזרנים

ניקוי עובש ממזרן

לעובש מספר סיבות לכך שהוא אוהב מזרונים במיוחד, אלו הן הסיבות העיקריות:

 1.   הפרשת נוזליים דרך זיעת גופנו, רוק ונזלות.
 2.   לרוב המזרונים צמודים לקיר וחשופים בכך לרטיבות.
 3.   מיקום המזרן בסמוך למזגן שעלול לטפטף ולגרום לרטיבות המזרון.
 4.   שאריות מזון ונוזלים על המיטה שלא הוסרו באופן מקצועי ויסודי.

חלק מהסיבות אינן נשלטות וקורות באופן טבעי  מבלי שנוכל לשלוט עליהם, לכן מומלץ אחת לתקופה להזמין ניקוי מזרנים מקצועי כך שכל מזן ומזן יהיה מחוטא וללא מפגעי עובש רעילים ומסוכנים.

ניקוי מזרן או ניקוי מזרנים רבים במטרה להסיר מהם עובש, יכול להיעשות באמצעות השלבים הבאים:

 •       ניקוי המזרן או המזרנים באמצעות אקונומיקה לקטילת העובש.
 •       תרסיס כימי מקצועי לניקוי רחב ועמוק של המזרן או המזרנים.
 •       ניקוי באמצעות מסיר כתמים שמוודא כי לא ישארו סימני עובש על המזרן.
 •       שימוש במי חמצן להסרה יסודית וניתוק קשרי העובש עם המזן או המזרנים שלכם.

המטרה העיקרית בניקוי עובש ממזרנים, היא, להשתמש בחומרים הנכונים. בחירה מקצועית של חומרי הניקוי, נעשית על פי הרכב האנזימים של העובש.

בעצם, חומרי ניקוי שמבטיחים הסרה עמוקה ויסודית של עובש מהמזרן, הם אלו שמבצעים זירוז כימי ומסייעים בפירוק החלבונים ומצליחים להסיר קשרים אורגנים, ביניהם, עובש וסוגי פטריות נוספים הנמצאים גם הם במזרנים.

באופן כללי, ישנה אפשרות לבצע פעולות הסרת עובש באופן עצמאי, יחד עם זאת, ניקוי מקצועי של מזרן מבטיחה שימוש בחומרי ניקוי איכותיים יותר, בעלי ריכוזים גבוהים של חומרים פעילים להסרת עובש ממזרנים בצורה עמוקה יותר ויסודית יותר, בפרט במקומות נסתרים ושאינם נגישים ללקוח בניקוי ביתי.

ניקוי עובש מספות

ניקוי עובש מספה

ישנם 3 גורמים מכריעים וחשובים ביותר כשיש צורך בניקוי עובש מספות:

 1.   ציוד מקצועי ועוצמתי.
 2.   התאמת חומרי הניקוי.
 3.   בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון.

באמצעות שלושת אלו, ניקוי ספות מעובש , הופך למטלה אפשרית וקלה. אחרת זוהי משימה שהיא כמעט בלתי אפשרית, בטח שלא עם הציוד והחומרים הבייתים העומדים לרשותנו.

ישנם סוגים שונים של ספות ומערכות ישיבה, אלו בעלי שוני, הבא לידי ביטוי במאפיינים הבאים:

 •       סוג ריפוד הספה
 •       מבנה שלד הספה
 •       סוג כיסוי הספה
 •       ניקוי ספות חשמליות

כפי שאתם בטח יודעים ורואים, לכל ספה יש את האילוצים והדרישות לניקוי יסודי, ניקוי ביתי הוא טוב באופן יומיומי אך אינו מאפשר הסרת עובש בצורה יסודית ואף יכול לגרום לנזקים שיגבירו את היווצרות העובש במהירות רבה יותר ורחבה יותר.

ניקוי על ידי בעל מקצוע מיומן ומנוסה, בעל ניסיון בניקוי עובש מכל סוגי הספות מבטיח לכם הסרת עובש ומניעתו באזורים בהם הוא נוטה להיווצר.

צריך לקחת בחשבון שלבעל מקצוע לניקוי עובש מספות יש את הכלים והאביזרים הנדרשים בכל עוצמה נדרשת, לצד חומרי ניקוי בריכוזים תעשייתיים. לכן קל לו יותר לבצע ניקוי עובש יסודי ולהבטיח מניעת היווצרות עובש עתידית וכמובן הסרה מוחלטת של מפגעי העובש ככל שנגרמו לספה. כך שמעבר לניקוי העובש מהספות , תזכו ותהנו מספות נקיות, ללא כתמי עובש ובעלות בישום ריחני מרענן.

ניקוי עובש משטיחים

השטיחים שלנו חשופים למקורות רטיבות רבים ובכך נוטים להפוך למצע מושלם עבור נבגי עובש והיווצרות עובש על פני השטיח ובחלקו התחתון והמוסתר כלפי הרצפה עצמה.

הגורמים הנפוצים הגורמים למפגעי לחות והיווצרות עובש הם בעיקר הגורמים הבאים:

 •       דריכה על השטיח עם נעלים רטובות ולחות.
 •       שאריות נוזלים ומזון שלא הוסרו באופן יסודי.
 •       שטיח שנוקה ולא יובש באופן יסודי.
 •       מגע של תינוקות, רוק, נזלות, שאריות חלב חמוץ.
 •       טפטוף מים מניקוז המזגן.
 •       הפרשי טמפרטורה בחלל החדר בו מונח השטיח.

כדי לנקות עובש משטיחים או ניקוי שטיחים באופן כללי, יש צורך לאתר את הלכלוכים, להבין ממה הם מורכבים, להתאים את הציוד ואת חומרי הניקוי המתאימים ולבצע ניקוי מקצועי על ידי בעל מקצוע מיומן בניקוי שטיחים ובניקוי עובש משטיחים בפרט.

ניסיון לנקות עובש משטיחים או ניקוי שטיחים רגיל באופן ביתי, עלול להוביל להיווצרות עובש שיופיע לאורך זמן ויגרום לכתמים בלתי ניתנים להסרה.

הסיבה לכך היא חוסר התמצאות בהתאמת סוגי החומרים וחוסר היכרות עם החומרים הפעילים, בהם אנו עושים שימוש כשאנו מנקים סוגי שטיחים שונים.

כשמנקים שטיחים צריך לקחת בחשבון שישנם סוגי שטיחים רבים, השונים בסוגי הסיבים, מבנה השטיחים, צבעי השטיחים וצורותיהם.

טיפ חשוב לניקוי עובש משטיחים: עליכם לוודא שיש לכם מרחב מספיק גדול לייבוש השטיח, זהו שלב חשוב מאוד בניקוי שטיחים. בניקוי ביתי לא תמיד קיים חלל מספיק גדול או מייבש תעשייתי שיבטיח לנו ייבוש טוטאלי ויש לקחת בחשבון שלפי יסודיות הייבוש יקבע אם יופיע העובש שוב או יוסר לאלתר.

 

 

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
קטגוריות:

חיפוש

לקבלת הצעה אטרקטיבית במיוחד

מעדיפים שנחזור אליכם ?

מלאו את הטופס !

דילוג לתוכן